Spółka

HB-Reavis_KBC_1

Podstawowe informacje
P+S Group to jedna z największych europejskich spółek specjalizujących się w odnawialnych źródłach energii. W skład grupy wchodzą firmy realizujące projekty z zakresu energetyki przemysłowej, fotowoltaiki oraz wyspecjalizowane biuro projektowe. Zasięg działania grupy zwiększa się każdego roku o kolejne Państwa. W 2019 roku grupa pojawi się również na kolejnych kontynentach.

Historia Projekt Solartechnik rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to w niemieckim Bahretal dwaj wspólnicy założyli spółkę P+S (Pfäffle + Schüring). Pierwsze lata funkcjonowania spółki zaowocowały powstaniem kilku wielkopowierzchniowych instalacji fotowoltaicznych na terenie Niemiec, spośród których warto wymienić, takie realizacje jak Masterhausen (3,3 MW) czy Oderwitz (1,9 MW). Firma szybko zaznaczyła swoją ważną pozycję na niemieckim rynku co doprowadziło do budowy, którą można uznać za przełomowy moment w historii firmy. W 2012 roku w Budziszynie przy współudziale kilkuset osób powstała jedna z największych farm słonecznych w Europie. Moc instalacji to 38 MW, a P+S odpowiadało za jej kompleksowe wykonawstwo. To jednak nie jedyna ważna informacja powiązana z tą budową. W czasie jej realizacji zapadła decyzja o pierwszym znaczącym poszerzeniu działalności i otwarciu siostrzanej spółki w Polsce, która była dla branży OZE całkowicie dziewiczym rynkiem.

Założycielem oraz Prezesem spółki Projekt Solartechnik Polska został Maciej Marcjanik. Nowa inicjatywa w kolejnych latach doprowadziła do wybudowania na terenie Polski kilkudziesięciu instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy przekraczającej 50 MW. Taki wolumen budowy w tamtym czasie oznaczał ponad 50% udział w krajowym rynku solarnym. W 2015 roku firma zaangażowała się w realizację programu Prosument, który doprowadził do popularyzacji fotowoltaiki również w obszarze gospodarstw domowych. Właśnie z myślą o wciąż poszerzającym się rynku firma opracowała kolejne koncepcje produktów takich jak solarne wiaty samochodowe oraz przystankowe czy Future House. Mnogość prowadzonych inicjatyw legła u podstaw decyzji o założeniu w 2017 roku Projekt Solartechnik Group.

Rok 2017 to wyjątkowo ważny okres w historii spółki, nie tylko ze względu na założenie grupy. W tym samym roku kilkadziesiąt projektów opracowanych przez biuro projektowe spółki wzięło udział w pierwszej oraz drugiej aukcji OZE. Wszystkie złożone oferty zostały zaakceptowane przez URE co oznaczało realizację kolejnych dużych budów w nadchodzących latach. Również w 2017 roku spółka pobiła swój rekord rozmiaru największej zrealizowanej budowy, a to za sprawą powstałej we francuskim Hourtin farmy solarnej o mocy 40 MW. W wyniku nawiązania kilku kluczowych partnerstw grupa poszerzyła również swój zakres działania o energetykę przemysłową. Fachowość wykonania pierwszych realizacji sprawiła, że stał się to ważny segment działalności firmy.

W 2018 roku spółka odpowiadała za realizację instalacji fotowoltaicznej o mocy przekraczającej 100 MW. Budowy były zlokalizowane na terenie Polski, Węgier oraz Francji. Wdrożono również nowy produkt, którym są hale solarne. W tym samym roku rozpoczęto realizację cyklu sympozjów biznesowych poświęconych inwestycji w farmy fotowoltaiczne.

W roku 2019 firma planuje dalszą ekspansję na rynku węgierskim oraz francuskim.

 • 2008

  Rozpoczęcie działalności na niemieckim rynku jako P+S
 • 2012

  Realizacja farmy w Bautzen. Otwarcie oddziału w Polsce
 • 2015

  Mikroinstalacje fotowoltaiczne nowym polem działalności
 • 2017

  Założenie Group oraz zaangażowanie w energetykę przemysłową
 • 2018

  Realizacja instalacji o łącznej mocy przekraczającej 100 MW
 • 2019

  Ekspansja na rynek węgierski i francuski

Dane kontaktoweMazowiecka 55, 97-216 Czerniewice
+48 44 712 23 27
biuro@projekt-solartechnik.pl

LokalizacjaRODOAdministratorem Państwa danych osobowych jest Projekt Solartechnik Group. z siedzibą w Czerniewicach, pod adresem ul. Mazowiecka 55, 97-216 Czerniewice.

Pełna treść polityki prywatności, zawierająca wszelkie informacje wymagane na podstawie art. 13 i 14 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (dalej „RODO”), dostępna jest na stronie internetowej https://projekt-solartechnik.com/en/cookie-policy/.


PROJEKT-SOLARTECHNIK GROUP spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Mazowieckiej 55, 97-216 w Czerniewicach wpisana do Rejestru Przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym, pod numerem KRS 0000468833, której akta rejestrowe przechowywane są w Sądzie Rejonowym w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP: 7732473517, numer statystyczny REGON: 101590762, o kapitale zakładowym pokrytym w całości w wysokości 105 000,00 zł.